Przeskocz do treści

Świetlicowy Turniej Warcabowy

Warcaby to najpopularniejsza gra strategiczna. Wymaga od graczy umiejętności przewidywania oraz wyobraźni. To doskonały trening myślenia. Niezależnie od tego, jak ktoś gra dobrze, zawsze znajdzie się ktoś, kto gra jeszcze lepiej.

W tym roku po raz pierwszy odbył się w naszej szkole Świetlicowy Turniej Warcabowy  dla klas I-III, IV-VI, VII-VII, III Gim. Celem Turnieju  była integracja uczniów, a także kształtowanie postawy sportowej rywalizacji oraz kulturalnego  zachowania wobec przeciwnika, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, radzenia sobie w sytuacjach problemowych i dostosowania się do reguł gry, kształtowanie umiejętności przeżywania sukcesów i porażek.
Turniej zorganizowały: pani Marta Jaczewska i pani Agata Stankiewicz. Impreza cieszyła się dużą popularnością. Rywalizowało ze sobą aż 87 zawodników. Podczas turnieju panowała serdeczna atmosfera. Zawodnicy kibicowali sobie wzajemnie. Nagrody za udział w turnieju dla wszystkich uczestników ufundowało Stowarzyszenie „Fromborskie Czarownice”. Puchary dla zwycięzców zostały ufundowane przez Zespół Szkół we Fromborku.

Zwycięzcami Turnieju zostali:
w kategorii klas 1-3:
I - miejsce Filip Dalidowicz z klasy 2,
II - miejsce Patryk Syty z klasy 2,
III - miejsce Hubert Wojtas z klasy 2.
Wyróżnienie: Oliwia Rutka z klasy 3.


w kategorii klas 4-6:
I - miejsce Jan Sztreno z klasy 6,
II - miejsce Wiktoria Przychodzień  z klasy 5a,
III - miejsce Daniel Gajewski z klasy 4a.
Wyróżnienie: Patrycja Niewiadomska z klasy 5a.

w kategorii klas 7-8, III Gim.:
I - miejsce Karol Szustakiewicz z klasy 8,
II - miejsce Oskar Grabowski z klasy 7,
III - miejsce Piotr Łukasik z klasy 7.
Wyróżnienie: Kamila Smolińska z klasy 7.

Font Resize