Przeskocz do treści

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

1 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Wykonując krótki test, uczniowie i nauczyciele sprawdzili swoją sprawność w mnożeniu i dzieleniu. Tabliczka mnożenia od dawien dawna była i jest zmorą uczniów, dlatego postanowiliśmy sprawdzić postępy w jej opanowaniu. Każdy kto wykonał test bezbłędnie mógł liczyć na nagrodę w postaci medalu „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.

Gospodarze obchodów, czyli uczniowie klasy czwartej, rozdali sporo medali, co napawać może optymizmem.
Postanowiliśmy również przetestować nasze władze miejskie, urzędników i napotkanych mieszkańców Fromborka. Niektórzy dorośli zostali wywołani do tablicy i musieli odbyć króciutki sprawdzian wiedzy matematycznej. Mali eksperci sprawdzali poprawność wykonanych zadań i wręczali medale. Za rok kolejny test, już można się przygotowywać.

Skip to content