Przeskocz do treści

„Śniadanie Daje Moc”

Uczniowie  klas I-III kontynuują realizację ogólnopolskiego Programu edukacyjnego „Śniadanie Daje Moc”. W tym roku, 07.11. dzieci brały udział „W Wielkiej Olimpiadzie Niedojadków”, której celem było zachęcenie Niedojadków do zdrowego odżywania. Podczas turnieju dzieci zostały zapoznane z mieszkańcami 6 wiosek: Gąbkobułkozjadaczy, Łyżkowców, Fioletolubów, Trójkątniaków, Fujpestkowców oraz Zasiedziaków. Mieszkańcy ci nie znali 12 zasad zdrowego odżywiania, przez co stawali się coraz słabsi, mniejsi, ponieważ jedli bardzo mało i do tego niezbyt zdrowo, nie przestrzegali zasad higieny i nie pili wody. Turniej miał na celu przekonanie wszystkich Niedojadków, że zdrowe odżywianie, picie wody i mycie rąk służy zdrowiu i ma ogromny wpływ na prawidłowy rozwój dzieci. Wybrani przedstawiciele klas brali udział w trzech kategoriach zadań: zadania sprawdzające wiedzę, zadania ruchowe i zadania wymagające współpracy całej klasy. Za każde dobrze wykonane zadanie grupa otrzymywała punkt. Wszystkie drużyny doskonale znały zasady zdrowego jedzenia, bezbłędnie wykonały wszystkie zadania. Turniej zakończył się wygraną wszystkich drużyn. Na koniec uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.
Następnego dnia (08.11.2017r.) odbył się finał Misji Śniadaniowych „Śniadanie Daje Moc”. Na początek dzieci zaprezentowały program słowno-muzyczny „Na straganie” - recytowały wiersze i śpiewały piosenki o warzywach i owocach. Następnie samodzielnie wykonywały zdrowe kanapki, jogurty, soki, sałatki owocowe, szaszłyki, sajgonki i sushi, którymi poczęstowali innych uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, zaproszonych gości i rodziców.
Dzieci oraz Niedojadki z 6 wiosek zrozumiały konieczność i potrzebę spożywania zdrowego śniadania przed wyjściem do szkoły, ponieważ zdrowe śniadanie daje energię i siłę do nauki, zabawy i pracy na cały dzień.

Skip to content