Przeskocz do treści

Realizujemy Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Gimnazjum im. Parlamentu Europejskiego we Fromborku otrzymało wsparcie finansowe w wysokości 5 tys. złotych na zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
NPRCz jest programem rządowym, który przewiduje rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.
W zamian za udzielone wsparcie szkoła podejmuje działania promujące i wspierające rozwój czytelnictwa wśród młodzieży, a podstawowym rezultatem zrealizowanych przedsięwzięć ma być zainteresowanie młodych ludzi czytaniem, które powinno im towarzyszyć w życiu dorosłym.

Nowości w naszej bibliotece!
Do biblioteki szkolnej dotarły kolejne książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zapraszamy po nowości, które sami wybieraliście. Wśród nowo zakupionych książek znajdziecie między innymi:

Skip to content