Przeskocz do treści

Projekt Edukacyjny – Europa mój dom

Holandia to kolejny kraj, do którego wybrali się uczniowie klasy 3b  w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Europa mój dom. Uczniowie poznali symbole narodowe Holandii, stworzyli słowniczek z podstawowymi zwrotami w języku niderlandzkim oraz zapoznali się ze świętami obchodzonymi w tym kraju.

Następnie przenieśliśmy się do Amsterdamu, miasta słynącego z mostów. Obejrzeliśmy prezentację przedstawiającą najsłynniejsze i najpiękniejsze mosty w tym mieście. Mogliśmy również podziwiać pierwszy na świecie most wydrukowany w technologii 3D. Jest to 12-metrowy most dla pieszych, wydrukowany ze stali nierdzewnej. Zapoznaliśmy się również z techniką i sposobami budowy mostów. Kolejnym zadaniem podjętym przez trzecioklasistów było stworzenie w grupach przewodników po Amsterdamie, które zawierały wiele cennych informacji, ciekawostek i pięknych fotografii.

Następnym zadaniem było poznanie roślin cebulowych, omówienie zasad wzrostu oraz czynników niezbędnych do życia roślin. Jak wiemy Holandia słynie z najpiękniejszego parku wiosennego świata gdzie na powierzchni 32 ha można podziwiać ponad 7 milionów kwitnących tulipanów, żonkili, hiacyntów oraz innych roślin cebulowych. Przez chwilkę mogliśmy poczuć się częścią tego ogrodu. Zamieniliśmy się w ogrodników i samodzielnie posadziliśmy tulipany w doniczkach, gdzie będziemy obserwować fazy wzrostu. Zwieńczeniem tej podróży przy okazji Dnia kobiet stworzyliśmy z papieru piękne tulipany w doniczce.

Skip to content