Przeskocz do treści

Powitanie wiosny- rajd pieszy „Jare Gody”

Galeria

Miłośnicy pieszej wędrówki i aktywnego wypoczynku (17-stu uczniów gimnazjum i dwie uczennice klasy VI sp wraz z opiekunkami Lilą Subkowską i Magdaleną Hołubowską) poszukiwali oznak wiosny podczas rajdu pieszego "Jare Gody- Powitanie Wiosny" zorganizowanego przez Harcerski Klub Turystyczny "Warm" w dniach 25-26.03.2017.
Trasa rajdu wiodła z Braniewa przez Rogity, Dąbrowę Leśnictwo Wyżyny, Maciejewo do Szylen i z
Szylen przez Bemowiznę, Zawierz, Józefowo do Braniewa. Łącznie pokonaliśmy 31 km. Organizatorzy przygotowali mnóstwo ciekawych atrakcji: bieg na orientację, ognisko z kiełbaskami, malowanie pisanek woskiem pszczelim, gry, zabawy, śpiew a także własnoręcznie przygotowaliśmy marzanny, które w kolorowym korowodzie przynieśliśmy do Braniewa i pożegnaliśmy w odmętach Pasłęki. Panowanie zimy zostało definitywnie zakończone. Wiosna na dobre zagościła nie tylko w przyrodzie, ale też w naszych sercach. Już nie możemy się doczekać kolejnej wędrówki.

Skip to content