Przeskocz do treści

„Podróż” do Francji

Z wielkim zaciekawieniem w kolejną podróż uczniowie klasy III b wybrali się do Francji. Z zainteresowaniem obejrzeli film, z którego dowiedzieli się najważniejszych informacji o tym państwie i poznali jego symbole narodowe.

Kolejnym etapem było stworzenie  słowniczka francusko- polskiego, który stał się  pomocą w zapamiętaniu najważniejszych wyrazów i zwrotów w języku francuskim. Kolejnym naszym przedsięwzięciem było wykonanie plakatu dotyczącego ciekawych  miejsc, które warto zobaczyć we Francji. Jednak najlepszym punktem tej podróży była degustacja francuskiego szampana, bagietek, serów i ciasteczek. Następnie przenieśliśmy się w świat impresjonizmu. Poznaliśmy dzieła znanych malarzy i samodzielnie wykonaliśmy obraz techniką impresjonizmu.  Kolejną stacją podróży po Francji było kino.  Uczniowie zapoznali się z kinematografią francuską - najstarszą kinematografią na świecie, która dała początek sztuce filmowej dzięki wynalezieniu kinematografu przez braci Lumière. Obejrzeli paryską projekcję ich dokumentalnego filmu Wyjście robotników z fabryki z 28 grudnia 1895, która uważana jest przez większość historyków za datę narodzin kina. Dzięki filmowi niektórzy aktorzy zyskali wielką popularność, dlatego zapoznaliśmy się z sylwetką Charlie Chaplina i obejrzeliśmy film z nim w roli głównej pt. The kid. Ostatnim przystankiem naszej podróży po Francji była francuska moda. Poznaliśmy sławnych projektantów mody, obejrzeliśmy różne style ubioru a na koniec samodzielnie zaprojektowaliśmy kolekcję ubrań 2023.

Skip to content