Przeskocz do treści

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

W pierwszy dzień wiosny odbyły się spektakle profilaktyczne. Grupa dzieci pięcioletnich, sześcioletnich z przedszkola oraz klasy I – III szkoły podstawowej obejrzały przedstawienie „Tu rządzi kot”, klasy IV – VII szkoły podstawowej i I- II gimnazjum przedstawienie pt.„Niebezpieczna sieć” oraz klasy VI VII oraz II i III gimnazjum przedstawienie „Labirynt”. Spektakle przedstawiały poszukiwanie pomocy oraz porady, omówiły kiedy wybór jest ważny i trudny, jak uczyć się rozpoznawania i kształtowania własnych cech osobowych, analizować czynniki demotywujące i pokazały, że zdrowie i życie to najważniejsza wartość. Pokazały jak pokonywać słabości oraz zagrożenia i uzależnienia od alkoholu oraz uzależnienie od internetu. Spektakle ukazały też relacje społeczne jako właściwą komunikację, która jest podstawą współdziałania, asertywne wyrażanie swoich potrzeb. Pokazały drogę do właściwego postępowania w sytuacjach problemowych, pokazały wrażliwość na potrzeby i trudności innych. Ukazały uzależnienie od alkoholu, internetu, podstawy mediacji i negocjacji oraz troskę o własne bezpieczeństwo.
Sponsorem spektakli była Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miasta i Gminy we Fromborku.

 

Skip to content