Przeskocz do treści

Pasowanie na czytelnika

28.10.2019 r. odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki. Uroczystość rozpoczęło przedstawienie „Czerwonego Kapturka” w wykonaniu uczniów klas szóstej i ósmej.

Starsi koledzy przygotowali magiczny występ o przygodzie Czerwonego Kapturka i okrutnie głodnego wilka.  Spektakl przygotowany przez panią Agnieszkę Wrońską obejrzały dzieci ze wszystkich klas I –III. Tę część zakończyły gromkie brawa dla aktorów. Następnie „zaczarowana zakładka” zamieniała każdego pierwszaka w czytelnika i przyjaciela książki. Tego dnia najmłodsi uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, zakładki do książek przygotowane przez uczniów kl. III oraz wypożyczyli pierwsza książeczkę do samodzielnego czytania. Od tej chwili będą mogli już na co dzień korzystać ze zbiorów biblioteki szkolnej

Skip to content