Przeskocz do treści

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29.09.2018 r. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania (u nas był 28.09)
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła.”
(Wisława Szymborska)

Tradycją naszej szkoły stała się już organizacja Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, w czasie której rozpoczynamy codzienne głośne czytanie uczniom. Każdego roku zapraszamy do współpracy wyjątkowych gości, by był to szczególny dzień. W bieżącym roku wybrane teksty czytali przedstawiciele zawodów i służb mundurowych: Kierownik Oddziału Celnego w Braniewie nadkomisarz Joanna Krakowiak, chorąży Katarzyna Gajewska z Placówki Straży Granicznej w Braniewie, mł. asp.  Arkadiusz  Kaczyński z Posterunku Policji we Fromborku, Specjalista Służby Leśnej Antoni Czyż, st. ogniomistrz Janina Kamińska z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, Komendant Miejsko-Gminny ZOSP RP we Fromborku dh Damian Krasiński oraz dh. Iza Rychcik z ZOSP RP we Fromborku.  Dla wszystkich uczestników były to miłe spotkania, pełne niezapomnianych wrażeń, które na długo pozostaną w pamięci.

Skip to content