Przeskocz do treści

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Po raz kolejny 29 września wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania.  Zaprosiliśmy gości z różnych miejscowych instytucji i urzędów, którzy czytali głośno uczniom we wszystkich klasach. W tym roku gościliśmy p. Burmistrz Miasta i Gminy Frombork Małgorzatę Wrońską i pracownika urzędu p. Karola Rogożę.Gościem specjalnym był syn p. Jolanty Bieńkowskiej, p. Mikołaj Kosicki, który czytał książkę napisaną Braillem. Na spotkanie z uczniami przybyła p. Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury we Fromborku Ewelina Ślepokura wraz z pracownikami p. Małgorzatą Sienkiewicz i p. Karoliną Woźniak oraz p. Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Frombork Maria Łacko. Z zaproszenia skorzystały też p. Hanna Turuta, p. Grażyna Bernaszuk oraz p. Elżbieta Gajewska.
Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie się w upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży i udział w akcji.
Uczniów zaciekawiły historie bohaterów i z niecierpliwością czekają na poznanie kolejnych przygód. Zachęcamy również nauczycieli do codziennego głośnego czytanie uczniom.
Organizatorzy: Barbara Gawron, Agnieszka Wrońska, Marta Tokarska

Skip to content