Przeskocz do treści

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

PAMIĘTAJ! DO 30 WRZEŚNIA MASZ OBOWIĄZEK SPISAĆ SIĘ W NARODOWYM SPISIE POWSZECHNYM!
Udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności I Mieszkań to twój obowiązek.
Nie zwlekaj, spisz się już dziś! Czas upływa - termin spisu mija 30 września!

Osoby, które dotąd nie wypełniły obowiązku spisowego, powinny to jak najszybciej zrobić, pamiętając, że do końca spisu pozostało pół miesiąca.
Najdogodniejszą formą udziału w spisie pozostaje samospis. Można go wykonać o każdej porze na dowolnym urządzeniu mobilnym z podłączeniem internetowym. Jeśli tego nie możesz zrobić we własnym zakresie, odwiedź punkt spisowy w Urzędzie Miasta i Gminy we Fromborku - pok. nr 12, w godz. od 7:00 do 15:00 od poniedziałku do piątku. Ponadto, stanowisko komputerowe do samospisu będzie dostępne w dwie soboty:
18 września i 25 września od godz. 9:00 do godz. 11:00.

Nie odkładaj spisu na ostatnią chwilę! Nie warto czekać z udziałem w spisie do końca września.

Zrób to jak najszybciej i miej poczucie dobrze wypełnionego obowiązku. Udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy. Odmowa udziału w spisie powszechnym wiąże się z możliwością nałożenia kary grzywny.
Należy pamiętać, że biorąc udział w spisie mają Państwo wpływ na przyszłość swoją i swoich bliskich. Dane spisowe będą bowiem wykorzystywane przez kolejnych 10 lat  m.in. przy podejmowaniu decyzji o rozbudowie dróg, szkół, przedszkoli, bibliotek, dostępności do wielu usług publicznych, czy podziale środków na lokalne inwestycje.

Dlatego nie czekaj – spisz się już teraz!

Pamiętaj, że udział w spisie to Twój obowiązek wynikający z ustawy o statystyce publicznej. A zgodnie z ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. nie możesz odmówić udzielenia odpowiedzi rachmistrzowi (art. 17a ust. 1-3).

Odmowa wykonania obowiązku statystycznego albo udzielenia informacji w spisie powszechnym zagrożona jest grzywną (art. 57 ustawy o statystyce publicznej).