Przeskocz do treści

Narodowe Święto Niepodległości

święto państwowe
 w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku,

po 123 latach zaborów (1795–1918). Święto zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937 roku, zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945 roku, przywrócono je ustawą w okresie transformacji systemowej w 1989 roku.

Prezentacja

Obchody 102 -ej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole przybrały inną formę niż dotychczas. Uczniowie wraz z nauczycielami, zdalnie o godzinie 11.11, wspólnie odśpiewali 4 zwrotki hymnu narodowego. Następnie obejrzeli filmik i wysłuchali pieśni patriotycznych (opracowanych w czasie nauki zdalnej) upamiętniających rocznicę Odzyskania Niepodległości. 

Film
Przybyli ułani ...
Skip to content