Przeskocz do treści

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

dsc00012Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Data ta została wybrana na cześć urodzin Walta Disney’a, jednego z najpopularniejszych autorów bajek animowanych dla dzieci, legendarnego twórcy Myszki Miki, psa Pluto czy Kaczora Donalda. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Uczniowie klas I – III przygotowywali się do święta bajek przez cały październik. Codziennie słuchali czytanych przez nauczycieli lub aktorów bajek, zarówno tych znanych jak i mniej znanych, wykonywali rysunki ulubionych bohaterów. A pod koniec miesiąca wykonali wspólne plakaty „Ulubieni bohaterowie naszych bajek”. 4 listopada (bo 5 w tym roku wypadł w sobotę) odbył się wielki finał. Wszyscy uczniowie przebrani za ulubionych bohaterów bajkowych: wróżki, księżniczki, rycerzy, zwierzęta i wielu innych, spotkali się na szkolnym holu, prezentowali przygotowane plakaty, opowiadali przygody wybranych postaci. Było kolorowo i wesoło. Na zakończenie wspaniałe stroje zostały uwiecznione na wspólnym zdjęciu, a plakaty ozdobiły ściany naszego korytarza. Dobrze, że istnieją bajki, dzięki którym możemy rozwijać wyobraźnię, pamięć i bogacić słownictwo, świetnie się przy tym bawiąc. Warto je czytać w każdym wieku! Barbara Gawron

>>>zdjęcia

Skip to content