Przeskocz do treści

Majowa wycieczka klas 4-8

Maj to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku. Idealny na wycieczkę- w tym roku uczniowie klas 4- 8 wybrali się na wycieczkę zagraniczną. Podczas wyjazdu odwiedziliśmy: Bratysławę, Budapeszt i Wiedeń. Trzy europejskie stolice przywitały nas wspaniałą pogodą,

pięknymi widokami i niesamowitymi przeżyciami.
W Bratysławie zobaczyliśmy między innymi: stare miasto, Stary Ratusz, Fontannę Maksymiliana,  Katedrę św. Marcina. Był tez czas na pamiątki i pyszne lody.
Budapeszt zostanie w naszej pamięci jako miasto podzielone Dunajem, po którym mieliśmy okazję płynąć statkiem i odrobinę wypocząć. Wzgórze zamkowe, starówka, mosty nad Dunajem, Pomnik Wolności- to miejsca wyjątkowe, przepiękne i pełne tajemnic do odkrycia. Odwiedziliśmy tez Parlament, w którym ogromne wrażenie zrobiły na nas klejnoty koronne.

Wiedeń to miasto muzyki, którą słychać i czuć na każdym kroku. Panoramę miasta zobaczyliśmy z wzgórza Kahlenberg. W ogrodach Hofburga zachwyciły nas róże, a starówka zauroczyła nas budynkami i uliczkami, których historia sięga daleko w przeszłość. Hunderwasserhaus to miejsce, w którym zrobiliśmy mnóstwo ciekawych i unikalnych zdjęć.
Podczas podróży opiekowały się nami panie: M. Hołubowska, Ż. Klamer, M. Tokarska i A. Kupiec.

Sprawozdanie uczennicy klasy 8.
19-23 maja 2024 roku  uczniowie  naszej szkoły  wraz z opiekunkami  udali się na czterodniową wycieczkę do trzech stolic. Grupa liczyła 53 uczniów i 4 opiekunów. Późno wieczorem, bo o 23:00 zebraliśmy się na przystanku  szkolnym, aby wyruszyć w kilkunastogodzinną podroż autokarową do stolicy Słowacji. Bratysławę zaczęliśmy zwiedzać wczesnym popołudniem. Zobaczyliśmy tam mnóstwo przepięknych miejsc i budynków np. Ogrody zamkowe, Pomnik Umila i wiele wiele innych. Uczniowie mieli również czas na zakup pamiątek itd. Następnie, tego samego dnia przejechaliśmy z Bratysławy do Budapesztu. Zakwaterowaliśmy się w hotelu, zjedliśmy smaczną kolację i ładowaliśmy baterię na kolejny dzień pełen wrażeń.

Następnego dnia wstaliśmy rano, zjedliśmy śniadanie i wyruszyliśmy zwiedzać cudowny Budapeszt.  Trochę tej pięknej stolicy zwiedziliśmy autokarem, a trochę piechotą. Zwiedziliśmy tam np.  Budynek Parlamentu, Górę Gaalerta, Plac Bohaterów i wiele innych insertujących miejsc. Oczywiście dzieci miały czas na zakup pamiątek. Najcudowniejszą atrakcją tego dnia był rejs po Dunaju. Dzieciom sprawiło to największą radość.
Wieczorem wróciliśmy do hotelu , tam czekała na nas obiadokolacja. Zjedliśmy i rozeszliśmy się do pokoi odpoczywać, ponieważ musieliśmy rano wstać i przejechać z Budapesztu do Wiednia. Kolejnego dnia rano wyjechaliśmy z Budapesztu i po kilku godzinach jazdy zaczęliśmy zwiedzać Wiedeń.  Tam również zobaczyliśmy wiele cudownych miejsc np. Hundertwasser Haus, Katedra św. Szczepana i bardzo dużo innych . Tą cudowną stolicę zwiedzaliśmy zdecydowanie za krótko. Późnym popołudniem wyjechaliśmy z Austrii i wracaliśmy już do domu. Po przekroczeniu polskiej granicy zatrzymaliśmy się na obiad.
Gdy wracaliśmy do domu, odbyło się głosowanie , która stolica była najpiękniejsza. Z głosowania wynikło, że Budapeszt i Wiedeń są na tym samym miejscu. Ta wycieczka to niezapomniana przygoda, mimo tego, że była ona ekspresowa to naprawdę było warto.
Nasza przygoda życia nie udała by się, gdyby nie nasza fantastyczna pilotka P. Małgorzata, której serdecznie dziękujemy.
Uczennica klasy VIII Oliwia Rutka

Skip to content