Przeskocz do treści

Lekcja biblioteczna klasy 2b

12 maja uczniowie klasy II b wzięli udział w lekcji bibliotecznej pt. "W krainie bajek "zorganizowanej przez Centrum Kulturalno-Biblioteczne we Fromborku. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z bohaterami takich bajek jak: Czerwony Kapturek, Kopciuszek,

Brzydkie kaczątko, Toy story i wiele innych. Na dzieci czekało wiele atrakcji między innymi zgadywanie po kawałku elementu jaka to postać z bajki, zabawa Zatrute jabłko, szukanie pantofelka. Dzieci również określały cechy charakteru wybranych postaci: Gargamel, Shrek, Urszula (Mała Syrenka) oraz Tiany (Księżniczka i żaba). Uczniowie zapoznali się z pojęciami takimi jak: biała postać, szara postać oraz czarna postać. Zabawą kończącą zajęcia była praca w grupach. Uczniowie mieli określić co wolno i czego nie wolno robić w bibliotece.

Więcej zdjęć ....>>>>

Skip to content