Przeskocz do treści

KONKURS RECYTATORSKI POEZJI PATRIOTYCZNEJ

Listopad jest miesiącem pamięci narodowej, w związku z tym 28 listopada 2017r. w Zespole Szkół odbył się konkurs recytatorski poezji patriotycznej. Uczniowie podzieleni byli na dwie kategorie wiekowe: klasy IV- VI SP oraz VII klasa SP i II, III Gimnazjum. Jury w składzie : p. Iwona Mroczkowska, Hanna Żurowska, Maria Łacko i Jagoda Semków miało duży dylemat z wyłonieniem najlepszych recytatorów. Wszyscy uczestnicy byli dobrze przygotowani, świetnie oddawali ducha poezji patriotycznej. W kategorii klas IV-VI miejsce pierwsze przyznano Gabrieli Kalinowskiej, drugie Igorowi Mące, a trzecie Jakubowi Dąbrowskiemu. W kategorii drugiej I miejsce zajęła Nina Tulisow, II Weronika Kopycińska, III miejsce Maja Glegoła. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia i dyplomy za udział w konkursie.
Konkurs odbył się dzięki współpracy nauczycielek języka polskiego Agnieszki Wrońskiej i Marty Tokarskiej, pracownika biblioteki szkolnej Barbary Gawron i pracowników MGOK-u we Fromborku. Fundatorami nagród i dyplomów był MGOK.
Konkurs recytatorski odbywa się cyklicznie. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za piękną prezentację i zapraszamy wszystkich miłośników poezji do udziału w następnym konkursie.

Skip to content