Przeskocz do treści

Klasa 2b w Parku Ewolucji w Sławutówku

03 czerwca uczniowie klasy II b wybrali się na wycieczkę do Parku Ewolucji w Sławutówku. Nieziemskie zwiedzanie zaczęliśmy od niepowtarzalnej, podwodnej wyprawy w batyskafie. Przemieszczając się przez tunel czasoprzestrzenny zobaczyliśmy gigantyczne stworzenia morskie. Następnie udaliśmy się do kina prehistorycznego.

Tam radosny, wygadany dinozaur przedstawił nam dzieje powstania Ziemi. Mogliśmy na żywo rozmawiać z animowanym, interaktywnym dinozaurem na ogromnym ekranie kinowym. Kolejną atrakcją był park dinozaurów, który zawierał 30 niezwykle ciekawych okazów rzeczywistych rozmiarów. Z opisów zamieszczonych przy makietach zwierząt i opowieści pani przewodnik dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek. Następnie mieliśmy możliwość poznania świata człowieka pierwotnego oraz sceny polowań na mamuty. W świat piramid przeniosło nas kino 7D i Egipt show - dostarczyło nam wrażeń, które trudno nawet opisać. Mieliśmy również możliwość zobaczenia posągu Sfinksa. Czas na zabawę też się znalazł. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przejażdżki pojazdami Flinstonów, Dino pociągiem i rollercoasterem. W drodze powrotnej podziwialiśmy Groty w Mechowie, które są najkrótszą podziemna trasą turystyczną w Polsce. To jedyna taka jaskinia na całym Niżu Europejskim, powstała w okresie najmłodszego zlodowacenia.

Więcej zdjęć....>>>>

Skip to content