JAK DBAĆ O ZĘBY? spotkanie z pielęgniarką szkolną w ramach programu DZIEL SIĘ UŚMIECHEM

Dnia 04 listopada 2022 roku w klasie III b miało miejsce spotkanie z pielęgniarką szkolną Głównym celem spotkania uczniów z pielęgniarką było:

• kształtowanie podstawowych nawyków higienicznych;
  • kształcenie prawidłowych postaw związanych z higieną jamy ustnej;
  • zapoznanie z zasadami dbania o zęby;
  • doskonalenie umiejętności wypowiadania się na podany temat.

Pani pielęgniarka przygotowała i przeprowadziła pogadankę oraz prezentację multimedialną na temat konieczności dbania o zdrowie swoje i innych. Nasz gość w ciekawy dla dzieci sposób przekazał im informacje na temat podstawowych zasad higieny jamy ustnej, higieny ciała, dbania o zdrowie i zasad prawidłowego czyszczenia zębów.
Uczniowie dowiedzieli się jak bardzo ważne w życiu człowieka jest zdrowe odżywianie się, spożywanie owoców i warzyw i jak wpływa to na nasz organizm i zęby.
Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób należy prawidłowo szczotkować zęby i dbać o higienę jamy ustnej, dlaczego tak ważne jest dbanie o higienę osobistą, itp.

Pani pielęgniarka w przystępny sposób wytłumaczyła uczniom :

• czym jest próchnica,
  • omówiła problem chorób dziąseł,
  • czym grozi niewłaściwa higiena jamy ustnej?
  • omówiła również budowę zęba

Spotkanie było interesujące i pouczające. Przebiegało w miłej atmosferze. Uczniowie słuchali z bardzo dużym zainteresowaniem, zadawali pytania, dzielili się własnymi doświadczeniami i spostrzeżeniami. Zdobyli wiele cennych informacji, które z pewnością wykorzystają w życiu codziennym.
Pani pielęgniarka zakończyła swoją prelekcję krzyżówką z wiedzy zdobytej podczas spotkania.