Przeskocz do treści

“Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie”

28 października br. w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Białej Laski w ramach kampanii “Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie” w klasie I zostały przeprowadzone zajęcia z Mikołajem Kosickim, który pokazał uczniom, jak można sobie radzić w życiu bez “oczu”.

Dzięki zajęciom uczniowie mogli wysłuchać tekstu Erica Emmanuela Schmitta „Oskar i Pani Róża”. Mikołaj pokazał uczniom różne książki pisane pismem Braille'a. Opowiedział uczniom w jaki sposób radzi sobie nie widząc podczas codziennego życia np. chodząc po górach, robiąc zakupy, jadąc pociągiem do Bydgoszczy, itp. Uczniowie mogli doświadczyć tego, jak trudno jest zrobić sobie np. kanapkę z zawiązanymi oczami. Na koniec zajęć uczniowie podziękowali za spotkanie życząc Panu Mikołajowi wiele radości i wytrwałości oraz satysfakcji w życiu osobistym.

Skip to content