Dzień Ziemi,

Uczniowie klas I-III naszej szkoły obchodzili Dzień Ziemi, który przypada na 22 kwietnia. To święto łączy ludzi na całym świecie niezależnie od narodowości. Wszyscy martwimy się o naszą niebieską planetę i ciągle zastanawiamy jak jeszcze możemy jej pomóc. W tym dniu promowaliśmy postawy ekologiczne wśród mieszkańców naszej planety. Zajęcia miały uświadomić wszystkim, jak ważna jest jej ochrona i działania związane z troską o życie na Ziemi zarówno ludzi, roślin i zwierząt.

21 kwietnia uczniowie klasy I a, III a i III b wzięli udział w EKOfestonie - Ekologicznym Festiwalu on-line. Dzięki uczestnictwu w warsztatach uczniowie dowiedzieli się, jak prawidłowo segregować odpady i jakie są najczęściej popełniane błędy, w jaki sposób można chronić klimat oraz zasoby wody, czy życie bez śmieci jest możliwe, jak w obecnych czasach zaangażować się w działania pro środowiskowe, a także dowiedzieli się jak własnoręcznie zrobić coś przydatnego z czegoś niepotrzebnego.
W klasie I obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi trwały kilka dni. W ramach tego święta uczniowie obejrzeli film edukacyjny EduKredka Dzień Ziemi. Omówili i opracowali kodeks młodego ekologa. Utrwalili znane im już pojęcia recykling i segregacja. Uczniowie mieli okazję czynnie przećwiczyć segregowanie śmieci. Brali udział w dyskusji, które zachowania sprzyjają trosce o środowisko, a które jemu szkodzą. Pierwszaki wspólnie wykonały plakat oddający piękno naszej planety.
Klasa II a w tym dniu obejrzała film edukacyjny Dzień Ziemi, a po jego obejrzeniu bawiła się wspaniale rozwiązując problem : Jak pomóc Ziemi? Szukała lekarstwa na jej bolączki, w grze edukacyjnej pt.Smutna Ziemia. Na podwórku szkolnym uczniowie brali udział w sztuce ulicznej- rysowały kredą - Jakie działania ludzi szkodzą Ziemi? Kolejnym zadaniem klasy II było sadzenie drzew i krzewów na terenie szkoły. Zasadziliśmy 1 drzewko klasowe i 3 krzewy kwiatowe.
Klasa III a obchody Dnia Ziemi rozpoczęła od obejrzenia filmu edukacyjnego dzień Ziemi. Film ten usystematyzował wiedzę uczniów na temat ochrony środowiska. Po obejrzeniu filmu odbyła się burza mózgów na temat Jak człowiek wpływa na przyrodę. Uczniowie dyskutowali jak mogą chronić Ziemię zaczynając od zmiany swoich niektórych nawyków. Następnie uczniowie wykonali ekozabawki z rolek po papierze toaletowym. Była to doskonała okazja do stworzenia czegoś kreatywnego z pozornie niepotrzebnych nam rzeczy.

Klasa III b w ramach tego święta obejrzała film edukacyjny Dzień Ziemi z Panem Nauczanką oraz prezentację multimedialną, dzięki której mogła wirtualnie poznać najpiękniejsze zakątki naszej planety. Uczniowie utrwalili pojęcie segregacji i recyklingu, poznali znaczenie tych działań dla dobra naszej planety. Uczyli się zachowań proekologicznych. Wykonali piękne prace plastyczno - techniczne do tematu Ziemia naszym pięknym domem. Przy okazji tego ważnego święta wybraliśmy się na boisko szkolne, aby wykonać wielkoformatową pracę za pomocą kredy, na której przedstawili obraz ziemi.
W ramach tego święta został zorganizowany pokaz eko mody. W pokazie brali udział wszyscy uczniowie klas I-III, a zaprezentowane stroje zrobiły furorę i wszyscy otrzymali na koniec gromkie brawa. Po pokazie mody wszyscy udaliśmy się do ogródka szkolnego, żeby posiać kwiaty i warzywa dla Ziemi. Zwieńczeniem tego dnia było wspólne ognisko i zabawy integrujące klasy.