Przeskocz do treści

BIEG PO ZDROWIE

We wrześniu i październiku w klasie IV oraz w klasie V zrealizowano program antynikotynowej edukacji zdrowotnej „Bieg po zdrowie”. Głównymi celami programu było zapobieganie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży,

pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego oraz zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.
Podczas zajęć dzieci dyskutowały, wymieniały doświadczenia, spostrzeżenia. Przeprowadzały wywiady z osobami niepalącymi, liczyły koszty palenia papierosów, pracowały w grupach przy tworzeniu antyreklamy dla papierosów, tworzyły komiksy z bohaterami programu.

Do rodziców uczniów został skierowany list o realizacji programu. Program zrealizowała Krystyna Sieniawska – pedagog szkolny.

Skip to content