Bezpieczny powrót do szkoły i przedszkola.

Cieszymy się, że w końcu po długiej przerwie, będziemy się mogli z Wami spotkać w szkole i przedszkolu.

W szkole rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września podczas indywidualnych spotkań z wychowawcami klas zgodnie harmonogramem:

Klasa I a – sala nr 2, godz. 9.00
Klasa I b – sala nr 2, godz. 10.30
Klasa II a - sala nr 3, godz. 9.00
Klasa II b – sala nr 4, godz. 9.00
Klasa III – sala nr 5, godz. 9.00
Klasa IV – sala nr 13, godz. 9.00
Klasa V – sala nr 11, godz. 9.00
Klasa VI a – sala nr 8, godz. 9.00
Klasa VI b – sala nr 14, godz. 9.00
Klasa VII a – sala nr 15, godz. 9.00
Klasa VII b – sala nr 16, godz. 9.00
Klasa VIII – sala nr 7, godz. 10.00

Od 1 września do odwołania uczniowie klas I - III wchodzą do szkoły wejściem głównym, natomiast uczniowie klas IV – VIII wchodzą wejściem od strony placu apelowego. Wszyscy wchodzący do budynku szkoły obowiązkowo dezynfekują ręce. Przy każdym wejściu do szkoły umieszczone są dystrybutory z płynem dezynfekującym. Na terenie szkoły uczniowie nie są zobowiązani do noszenia maseczek, jednak rekomendujmy ich użycie podczas przerw. Do szkoły przychodzą tylko uczniowie zdrowi, bez objawów infekcji górnych dróg oddechowych.

Uczniowie klas pierwszych i drugich, 1 września, na spotkanie z wychowawcami klas mogą przyjść z rodzicami. Rodziców obowiązują poniższe zasady:

- jeden rodzic z dzieckiem/dziećmi;
- obowiązkowa osłona nosa i ust,
- obowiązkowa dezynfekcja rąk lub rękawiczki jednorazowe;

Szczegółowe zasady funkcjonowania szkoły dostępne są na stronie Zespołu Szkół we Fromborku oraz w dzienniku elektronicznym.

1 września serdecznie zapraszamy również wszystkie dzieci zapisane do przedszkola. Przedszkole rozpoczyna pracę już o godzinie 6.30. Rodzice dzieci przychodzących do przedszkola po raz pierwszy mogą skorzystać z „dni adaptacyjnych” – mogą wejść z dzieckiem do sali. Rodziców wchodzących do przedszkola obowiązują następujące zasady:
- jeden rodzic z dzieckiem/dziećmi;
- obowiązkowa osłona nosa i ust,
- obowiązkowa dezynfekcja rąk lub rękawiczki jednorazowe;
- zachowanie dystansu społecznego od innych rodziców i dzieci wynoszącego minimum 1,5 m. Pozostali rodzice wchodzą wyłącznie do przestrzeni wspólnej przedszkola - przedsionka.
W przedsionku może przebywać tylko jeden rodzic z dzieckiem. Pozostali rodzice przebywają przed wejściem do budynku z zachowaniem dystansu społecznego.

Szczegółowe zasady funkcjonowania przedszkola dostępne są na stronie Zespołu Szkół we Fromborku.

Sylwia Mechlińska – dyrektor ZS we Fromborku