Przeskocz do treści

„Adventskalendar” konkurs na najpiękniejszy kalendarz adwentowy

Dwie uczennice naszej szkoły, Maja Szyca oraz Karolina Popek, wzięły udział w ósmej edycji wojewódzkiego konkursu "Adventskalendar".

Konkurs objęty jest Patronatem Honorowym - Konsulatu Republiki Federalnej Niemiec z Gdańska oraz Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego w Olsztynie. Celem konkursu jest zapoznanie uczniów z niemieckimi tradycjami adwentowymi, rozwijanie kreatywności i zdolności manualnych uczniów. Kalendarze wykonane przez Maję i Karolinę zostały wyróżnione. Dziewczynki 27 listopada w szkole w Elblągu odebrały pamiątkowe dyplomy oraz otrzymały kalendarze adwentowe z czekoladkami. Miały również okazję zapoznać się z krótkim występem artystycznym oraz zaśpiewać najsłynniejszą kolędę "Stille Nacht, Heilige Nacht" ("Cicha noc") zarówno w języku polskim jak i niemieckim. Gratulujemy serdecznie

Skip to content