28 FINAŁ WOŚP

„Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej" - to hasło przyświecało tegorocznemu 28. Finałowi WOŚP, który odbył się w niedzielę 12 stycznia 2020 roku.

We Fromborku podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano kwotę aż 25.226,60 złotych! O 3.956,82 złotych więcej w stosunku do roku ubiegłego.

Wielka Orkiestra we Fromborku zaczęła już grać w sobotę 11 stycznia. W sali gimnastycznej Zespołu Szkół rozegrany został VII Turniej Piłki Siatkowej WOŚP, podczas którego o zwycięstwo walczyło osiem drużyn. Po długiej ośmiogodzinnej grze najlepszym zespołem okazał się BEST NET, drugie miejsce zajęła drużyna MIX SQUAS, trzecie RIM TIM TEAM - SYNOWIE WARMII. Puchary dla zwycięskich drużyn ufundowali i wręczyli: w imieniu Burmistrza Fromborka Zbigniewa Pietkiewicza - Zastępca Burmistrza Damian Krasiński za I i II miejsce oraz Dyrektor Szpitala SPSPZOZ Bogdan Jussis za III miejsce. Najlepszym zawodnikiem turnieju została wybrana Beata Olszewska z BEST NET, dla której puchar ufundowała i wręczyła Dyrektor Zespołu Szkół Sylwia Mechlińska. Catering dla uczestników turnieju przygotował Dom Dziecka "Słoneczne Wzgórze" we Fromborku.

W niedzielę przed południem odbył się XII Fromborski Bieg WOŚP, w którym uczestniczyło ponad 160 biegaczy i zwolenników nordic walking. Zawodnicy mieli do pokonania trasę o długości 3 km ulicami Fromborka. Uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale, a wśród wszystkich uczestników zostały rozlosowane dodatkowe nagrody - niespodzianki. Po biegu w ZS na każdego uczestnika czekała gorąca zupa przygotowana przez MGOK we Fromborku. Dochód za udział w obu sportowych imprezach został przekazany do sztabu WOŚP.

W niedzielę już od wczesnych godzin rannych wolontariusze z puszkami i identyfikatorami kwestowali na ulicach naszego miasta. Główna część lokalnego finału WOŚP odbyła się we fromborskim Zespole Szkół.

Dzieło Orkiestry wspierano wrzucając pieniądze do puszek wolontariuszy, licytacje gadżetów, voucherów i przedmiotów przekazanych przez sponsorów. W Finale Wielkiej Orkiestry uczestniczył Burmistrz Zbigniew Pietkiewicz, licytując na rzecz Orkiestry okazały tort. Były kiermasze, stoiska klasowe z przekąskami, napojami oraz gadżetami na sprzedaż przygotowane przez rodziców uczniów klas I-III, grill z NBR FOOD udostępniony przez Marka Wójcika, przejażdżki wozem bojowym OSP we Fromborku, malowanie twarzy i zaplatanie warkoczyków oraz gorąca zupa dla uczestników biegu. Czas umilały występy: dzieci z przedszkola "Gwiazdkowe Wzgórze", zespołu Warmianki, uczniów Szkoły Muzycznej Yamaha z Braniewa, Patrycji Łutaj.
Po raz kolejny mieszkańcy Fromborka i okolic nie zawiedli i tłumnie przybyli do szkoły wesprzeć akcję. Dziękujemy serdecznie wszystkim za wspólne granie na rzecz Orkiestry!